Jdi na obsah Jdi na menu

V. Podbrdská Rallye Legend Sedliště

21. 5. 2016

Na startu již 5. ročníku oblíbené soutěže Podbrdská Rallye Legend jsme se postavili po delší době opět v početné sestavě 4 vozů. Ve třídě A2 to byli Radek Zajíc s Pepou Čermínem s TRS 010, Jaromír Zajíc s Markem Machuldou a premiéru ve třídě A2 měla rodinná posádka Jiřího a Vlastimila Knappových, kteří si přestavěli původního teamového Trabanta TRS 007 a Jiří se po letech vrátil do ostrého závodního Trabanta. Ve třídě A1 byl na startu Libor Jelínek s Radkem Smáhou.

První start s novým vozem byl pro Jirku a Vlastu Knappa hektický až do samotného sobotního startu, neboť ještě páteční noc byla ve znamení posledních    dolaďování v dílně a auto bylo připraveno až sobotu časně ráno. Velkou neznámou byl také nový motor, který pro letošní rok zapůjčil kamarádsky Jirka Formánek a který by tím pádem měl být na špičkové úrovni.

Samotný sobotní závod provázelo krásné slunečné počasí a i trať byla sice rychlá, ale jako vždy, perfektně připravená. Výkony všech posádek ve třídě A2 však tentokrát dost ovlivňovala technika.... Radek Zajíc s Pepou Čermínem odstupovali na startu RZ 3 z druhého místa ve třídě a dobře rozjetého závodu kvůli poruše elektriky, Jaromíra Zajíce a Marka Machuldu stála pǒzkozená a špatně fungující spojka několika minutové zdržení a pád ze 3.místa ve třídě a Jirka s Vlastou Knappem se potýkali s vadným startérem a nefungující svǐckou a také nachytali několika minutovou ztrátu..... Jediný kdo neměl žádný problém byl Libor Jelínek s Radkem Smáhou, kteří suverénně ovládli svoji třídu a zaslouženě zvítězili.

Velké poděkování opět patří pořadatelům za krásné závody!!