Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch posádek teamu v TWRC 2008 a RC 2008

5. 12. 2008

V roce 2008 nastoupili teamové posádky na bojů o body do seriálu TWRC 2008 a RC 2008. Sestava jezdců, kterou rozšířil v polovině roku Libor Jelínek, startující v divizi A1, se během roku držela v popředí všech tříd obou seriálů a v závěrečném hodnocení obsadila místa na stupních vítězů ve všech vypsaných třídách.

Trabant - Wartburg Racing Cup

TWRC vstoupil do 2. ročníku a na jeho startu se objevili všechny teamové posádky. ObrazekVe třídě A2 startovali posádky Radek Zajíc - Josef Čermín  a Josef Kubeš - Jan Matějka. Josef Kubeš absolvoval pouze 2 závody a tak mu v závěrečném hodnocení patřilo 8.místo. Radek Zajíc s Pepou Čermínem odjeli téměř kompletní sezonu a v jejím závěru bodově odskočili pronásledovatelům a  vybojovali 1.místo.

ObrazekVe třídě A1 bylo zastoupení větší. Druhé místo z roku 2007 obhajoval Jaromír Zajíc s Lucií Fiřtovou, kterým sekundovali Josef Novák s Danielem Kabourkem, Josef Čermín a Libor Jelínek. Jaromír Zajíc s Luckou Fiřtovou podávali po celý rok vynikající výkony a bojovali o první místo až do konce sezony. Bohužel, hlavně v závěru roku měli více štěstí jejich soupeři, a tak skončili "až" na 2. místě. Na 4. místo se vyhoupla posádka Josef Novák - Daniel Kabourek, která již v mnohá závodech proháněla zkušenější soupeře a závod o závodu se zlepšovala. 6. místo v závěrečném hodnocení obsadil Josef Čermín a 7. místo pak nováček v teamu, Libor Jelínek.

Jaromír Zajíc s Luckou Fiřtovou si spravili chuť v hodnocení Smíšených posádek, kde vybojovali 1.místo a taktéž Josef Novák, který vybojoval 1. místo v kategorii Junior.

Rallye Cup

V Rallye Cupu, který byl vypsán prvním rokem se startu jednotlivých závodů Obrazekpředstavili opět všechny teamové posádky, ale pouze Radek Zajíc a Jaromír Zajíc absolvovali dostatečný počet závodů, aby mohli být hodnoceni v celém seriálu. Obě posádky se v závěrečném hodnocení umístili na 2. místech ve svých třídách. Radek Zajíc s Josefem Čermínem vybojovali 2. místo ve třídě HA 1 do 750 ccm, když nestačili na velice rychlého Michala Kašpara s Janem Mariánkem, které se štestím porazili pouze jednou, a to na domácím Kramolíně. ObrazekJaromír Zajíc s Lucií Fiřtovou přišli těsně o celkové 1. místo až v závěrečném závodě, kde výsledky velice ovlivnila nekvalitní časomíra a měření časů na RZ a obsadili 2. místo v Rallye pravidelnosti.