Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch posádek teamu v TWRC 2007

11. 12. 2007

Na počátku sezony 2007 vypsal V&Z Motorsport TRS Club již dllouho uvažovaný pohár pro vozy z bývalé NDR - Trabant Wartburg Racing Cup(TWRC). Na start podniků nově vypsaného poháru se samozřejmě postavili všechny posádky teamu a jejich úkolem byl boj o co nejvyšší příčky v konečném hodnocení. V divizi A2 upravených vozů nastoupil do bojů Josef Kubeš a divizi A1 bojovali o body Jaromír Zajíc, Josef Novák junior a na konci sezony se premierově představil Josef Čermín.

Josef Kubeš se spolujezdkyňí Veronikou Čečkovou nastoupili jako jedni z favoritů divize A2. Po vítězství v prvním závodě však měli při druhém startu smůlu a zničený motor jim neumožnil startovat na několika dalších závodech. Toho využili jejich soupeři a byť Josef Kubeš vyhrál 3 závěrečné závody, zůstalo na něj v konečném hodnocení "až" druhé místo.

Jaromír Zajíc s Lucií Fiřtovou byli také jedni z kandidátů na stupně vítězů divize A1. Po několika technických problémech na začátku sezony sváděli během roku napínavé souboje s Michalem Kotkem, kdy nepustili nikoho jiného na místa nejvyšší a těsně vybojovali také druhé místo v divizi neupravených vozidel.

Josef Novák junior nastoupil do své vůbec první závodní sezony a vzhledem k svému věku všechny velice překvatil tím, jak se během roku dokázal zlepšovat a jezdit vyrovnaně a bez karambolů.

Do posledního závodu naskočil ještě Josef Čermín a hned v něm dokázal rychlou a téměř bezchybnou jízdou vybojovat 2. místo za Jaromírem Zajícem.

S výsledky celé účasti teamových posádek v TWRC 2007 jsme tedy velice spokojeni a již se těšíme na boje v ročníku 2008, kdy se konkurence posádek ještě zvýší.