Jdi na obsah Jdi na menu

Rallyesprint Mobilsalon

14. 4. 2009

První dubnový víkend začala sportovní sezona 2009 i pro náš team. Na programu byl již tradiční Rallyesprint Mobilsalon na Výstavišti v Českých Budějovicích, který se konal jako součást známé a stejnojmenné automobilové výstavy. Jeho trať opět vedla po části rychlostní zkoušky známe z diváckého prologu při Rallye Český Krumlov.

Na start se za V&Z Motorsport TRS team postavili hned 3 posádky. Všechny Obrazeknastoupili ve třídě Trabant A1 a po celý víkend se pohybovali v popředí výsledkové listiny. Jaromír Zajíc nastoupil do divize A1, protože stavba nového auta do divize A2 se poněkud protahuje a k dispozici bude zřejmě až v druhé polovině sezony. Sezona 2009 tak pro něj bude překlenovací. Přesto se již od první rozjížďky usadil v čele a s přehledem si ohlídal první pozici během celého závodu. Další posádkou startující na tomto závodě byl Josef Novák, který nastoupil na start s vylepšeným autem a také od začátku začal pěkně zostra. Nakonec prohrál těsně souboj o druhé místo a skončil na místě třetím. Posledním zástupcem teamu byl nováček na závodních tratích za volantem Trabanta, Karel Kučera. Na start se postavil zatím s naprosto seriovým vozem, ale přesto si počínal velice dobře, neustále se zrychloval  a obsadil v cíli čtvrté místo.

ObrazekBěhem tréninkových jízd jsme museli řešit několik technických problémů na vozech, když Jaromír Zajíc přišel v jedné rozjížďce o řazení a Karel Kučera měl nejprve problémy se zapalováním a následně se musela vyměnit hlava válce, ve které byl při výměně svíček stržen závit. Naštěstí se všechny problémy podařilo vyřešit a měřené jízdy probíhaly již bez jakýchkoliv problémů.

Vozy všech teamových startujích Obrazekposádek se během víkendu zároveň objevili také ve výstavní expozici ZS AICE, kde se pod názvem "Legenda na kolech"  představilo více než 20 různých typů vozů Trabant, Wartburg a Barkas. Zároveň jsme v expozici vystavovali soutěžní speciál Trabant 601 R, který ještě jako jeden z mála dochovaných vozů pamatuje závodění v přeboru a  mistrovství ČSR.