Jdi na obsah Jdi na menu

Rallye Český Krumlov 2008

26. 5. 2008

Druhým rokem byl při Rallye Český Krumlov odstartován závod s názvem Rallye ObrazekLegend, jehož tradice byla založena během loňského ročníku. Na akci se mělo představit několik rallye vozů z dob minulých a hlavním tahákem měli být opět italské vozy Lancia, legendární skupiny B. Jejich početné pole měly doplnit nezapomenutelné vozy české historie rallye, a to hlavně různé modely vozů Škoda a na přání pořadatelů také dva vozy z bývalé NDR, které dlouhou dobu Obrazekpsaly dějiny rallyesportu u nás. Připravena byla trať s několika RZ a zároveň průjezd atraktivní divácké RZ přímo na Výstavišti v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek ráno před soutěží se bohužel omluvili všechny posádky z italského Lancia Rallye Klubu a také někteří místní jezdci. Z původně plánovaného startovního pole nakonec zůstala pouze Škoda 130 RS, se kterou startujeObrazek v MČR historiků legenda Emil Triner a dále pak jeden vůz Wartburg 353 Stanislav Bláhy a jeden Trabant 601 RS, naší teamové popsádky. Program se tímto také zredukoval na 3 průjezdy divácké zkoušky, kde jsme kroužili v časovém předstihu před ostrými soutěžními vozy.

Chtěli bychom tímto poděkovat pořadatelům z AMK Rallye Český Krumlov a ČK Motorsport za pozvání na tuto akci, kterého si velice vážíme.

Obrázky z uvedeného závodu najdete v sekci Sezona 2008.