Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešel jeden z králů Trabantsportu DDR.........

13. 8. 2010

S hlubokým zármutkem musíme oznámit, že naše řady opustil dne 5. 8. 2010 ve věku 82 let legendární jezdec, konstruktér špičkových závodních motorů, několikanásobný mistr DDR ve třídě Trabant a zakladatel TLRC, pan Helmut ASSMANN

 

Helmut Assmann se narodil 5.11.1927 a vystudoval jako automobilový inženýr. Později působil jako učitel matematiky a fyziky. Svoji sportovní kariéru začínal v roce 1952 jako spolujezdec na silničních sidecarech a posléze přešel již jako jezdec na silniční motocykly. Od motocyklů přešel v roce 1968 k okruhovým a kopcovým automobilovým závodům. První dva roky závodil s téměř seriovým vozem a poté přešel mezi "ostré" závodní Trabanty laděné ve své vlastní dílně. Celou svoji sportovní kariéru startoval za Motorsport Club Gotha a spojil jí se značkou Trabant a to i po skončení aktivní činnosti, kdy v roce  1992 založil Trabant-Lada Racing Cup. Až do roku 2007 byl předsedou organitačního výboru TLRC, zemnským prezidentem ADMV a předsedou Motorsport clubu Gotha.

Kromě vynikajících jezdeckých schopností byl Helmut Assmann také vynikajícím technikem a konstruktérem. Motory z jeho dílny se značkou " Assmann Power " byly vyhlášeny svými vynikajícími výkony nejen v DDR, ale také v ostatních zemích RVHP, kde startovaly vozy Trabant. Motory Assmann byly snem mnoha závodníků, kteří toužili po větším výkonu svých strojů.

Bohužel jsem neměl nikdy tu čest se s touto legendou setkat. Poštěstilo se mně však s mým kamarádem navštívit před 2 lety jiného bývalého závodníka, kolegu a velmi dobrého kamaráda pana Assmanna. Když jsme projevili zájem o osobu pana Assmanna byla nám ukázána skříň plná relikvií a památek na jejich společné závodění. Dostalo se nám pak té cti, držet v rukou např. závodní licenci pana Assmanna a spoustu dobových fotek. Toho setkání si velmi vážím, stejně tak jako všeho toho, co Helmut Assmann vykonal pro Trabant sport.

 

Čest jeho památce !!!!

 

52-1.jpg

52-4.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-(

(Jelen, 17. 8. 2010 10:10)

Moc pěkné čtení. Čest jeho památce!