Jdi na obsah Jdi na menu

34. Rallye Agropa Pačejov

10. 8. 2013

Polovina prázdnin je již delší dobu rezervována pro jednu z nejstarších soutěží v našem regionu, domácí Rallye Pačejov. Po dlouhe době byla v tomto rallyesprintovém závodě vypsána kategorie, kde mohli závodit naše vozy a tou kategorií byla Trofej pravidelnosti. Po delší přestávce, naposledy v roce 1998, se tak na start postavili 2 teamove posádky ve složení Radek Zajíc - Josef Čermín a Libor Jelínek - Jaromír Zajíc.

Kompaktní trať a technicke rychlostní zkoušky, to je poslední dobou charakteristika oblíbeného Pačejova. Krásné počasí letošního léta skončilo přesně v pátek před závodem, kdy začalo pršet a celé seznamovací jízdy proběhly za vydatného deště. Počasí ale bylo nakonec ke všem jezdcům a fanouškům nakloněno přívětivé a v sobotu se všichni probudili do nádherného letního dne. Jedinou drobnou nepříjemností tak byly ráno vytáhané nečistoty na rychlostních zkouškách, ale jinak probíhal celý závod k maximalni spokojenosti. Drobný problém s dobíjením řešil Libor Jelínek s Jaromírem Zajicem, ale nakonec se vše podařilo vyřešit a ještě k tomu přidat 3. místo v hodnoceni Rallye Pravidelnosti. Radek Zajíc s Josefem Čermínem skončili po chybě na 3. RZ na celkovém 5. místě.

Nakonec patrí velké poděkování všem z AMK Pačejov za hezký sportovní zážitek.