Jdi na obsah Jdi na menu

2.Podbrdská Rallye Sedliště

11. 5. 2013

Když se v loňském roce konala v Sedlišti 1.Podbrská rallye Legend mnozí doufali, že se bude jednat o začátek nové tradice. Díky pořadatelskému úsilí RKHA a vstřícnosti majitele Penzionu Zahrádka Stanislava Šelmáta, se toto stalo skutečností a v sobotu 11.5. byl odstartován druhý ročník soutěžě. Počasí sice moc nepřálo, na trať se celý den snášel hustý déšť, ale to nedokázalo odradit ani početné závodní pole, ani diváky.

Na start závodu, se v silné konkurenci 10 vozů ve třídě Trabant-TWRC, postavili i posádky V&Z Motorsport teamu. Loňské vítězství přijel obhajovat Josef Kubeš s Jiřím Kubešem a nově postavený vůz přijel zkoušet Jaromír Zajíc s Tomášem Křišťanem. V rámci Rallye pravidelností si odbyla premiéru rodinná posádka Vlastimil Knapp - Jiří Knapp.

Vzhledem k velké konkurenci a díky ne úplně optimálně fungující technice ve voze Jaromíra Zajíce jsme na loňské výsledky nedosáhli a obě posádky se museli smířit s tím, že soupeři tentokrát byli rychlejší. Smůla postihla i posádku Knappových, když po úspěšném dni na poslední RZ neudržela vůz na trati a po kolizi se statným kamenem v příkopu musela ze závodu odstoupit.

I přes tyto skutečnosti jsme si závod výborně užili a chtěli bychom tímto poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci.

Během závodu se nám navíc  dostalo velké cti, když jme mohli vytvořit servisní zázemí pro posádku z Německa, která k nám přivezla ukázat opravdový skvost, kterým byl jeden ze 3 originálních továrních vozů Trabant 800 RS.